Quote Originally Posted by MRC View Post
Lumea ta se va schimba total, viata ta se va schimba total, cu tot ce include ea, odata cu aparitia unui copil. Usor nu e, dar se va schimba in bine, pt ca o sa iubesti ghemotocul mai mult decat orice in lume ( chiar si decat gamingul) . Dar timpul tau pt tine va scadea extrem de mult, asa ca nu te astepta sa mai joci legat ore intreg, te vei adapta situatiei care e diferita de la copil la copil. Eu zic ca primele luni iti va fi cel mai greu pana te vei obisnui cu noua ta viata. Apoi, incet incet, functie de programul copilului, o sa ai timp si de gaming. Dar nu ca inainte... pana nu merge copilul la facultate .
Bun post.
Observ in jurul meu/pe fb ca multora le e "frica" sa aiba copii tocmai pt ca tre' sa renunte la viata lor si sa fie "sclavii familiei".
Intr-adevar, trebuie sa fii mai flexibil ca parinte, dar din pct meu de vedere, de cand sunt tata viata mea s-a schimbat in mult mai bine.
Un copil chiar iti da perspectiva asupra vietii si te responsabilizeaza mai mult ca orice alt lucru si alaturi de el parca inveti din nou sa traiesti.
Programul copilului e cel mai bun organizator ever si pe masura ce creste, inveti sa renunti la lucrurile care sunt in plus.