Din pacate si pe forumuri e ca in real life (mai ales de cand tehnologia a ajuns mai peste tot)... plin de uscaturi. De care, vrei nu vrei, dai din cand in cand. Mai le arunci pe foc, mai te feresti de ele, dar inevitabil, apar la loc. Mai complicata este situatia in care sa trebuiasca sa fii mai atent la "prieteni" decat la cei care, in putinul pe care il stiu si pot, sunt sinceri si scriu direct ce ii duce capul.

Noi am incercat sa tinem cat mai curat... ba poate chiar am exagerat de multe ori... insa nu stiu daca ati observat, dar pe partea de moderare am ramas mai putini, am imbatranit, ne chinuim cu real life (unde din pacate nu avem decat o viata). Si nici macar nu e asta problema mare, cat faptul ca oamenii de pe forum nu fac nimic pentru a scapa de uscaturile respective. Eu de exp. vad foarte putine Report Post-uri (fata de anii anteriori). Folositi cu incredere acel buton, si unde se poate facem si noi o interventie. Dar stiti vorba aceea romaneasca... de unde nu e, nici Dzeu nu cere!

Hai sa fiti iubiti si sa va bucurati de ceea ce gasiti pe CG. La urma urmei, e un loc unde ne intalnim pentru pasiuni comune... sunt suficiente locuri de hating pe lumea asta.