Video nou



Multumesc colegului AlanPoe pentru increderea de a-mi imprumuta statueta cateva ore pentru acest video.

Un video la care am lucrat mai mult decat mi-am propus la partea de editare, cu care am invatat sa folosesc un nou program de editare video (Final Cut Pro, trecere de la iMovie) si care m-a facut sa-mi schimb viziunea pe care o aveam asupra filmului final, de cateva ori.
Ceea ce din pacate nu este un lucru tocmai bun, avand in vedere faptul ca nu mai aveam statueta pentru a reface anumite cadre care nu se incadrau in viziunea initiala, asa ca am improvizat mult si am incercat noi tehnici de editare pentru compensare.

Stiu ca mai am mult de lucru si foarte multe de invatat. Stiu ca nu am nici cele mai sharp obiective sau ca statueta se misca la rotire (din cauza unui platou rotativ improvizat), dar pana acum am reusit sa invat cate ceva la fiecare video terminat si sunt multumit

Am reusit sa ma lovesc si de multe situatii neplacute la export, atat cu iMovie cat si cu Final Cut Pro (poze care apareau doar verzi sau cadre adaugate aiurea si m-au facut sa export video de app 20 de ori si sa renunt la unele efecte/tranzitii) dar cel mai important, faptul ca m-am lovit de limitarea hardware a Mac-ului meu super invechit ce se vrea schimbat.

@VictusG, stiu ce zici si din pacate, momentan nu-mi permit sa-mi iau o macara pentru a filma fix de sus, asa ca voi continua sa incerc diverse metode/unghiuri de filmare compatibile cu echipamentul pe care-l am deja.