Eu cred ca nici tu, nici ceilalti care au sarit sa ma atace, nu ati inteles rostul vorbelor mele. Ne plangem ca suntem tratati de producatorii de jocuri ca o tara de mana a treia, dar cand apare un joc exclusiv de la Sony, anuntat de foarte mult timp, noi ce facem, la nici o luna de la aparitia acestuia? Il cumparam sh, ca am facut o afacere mai buna (180-200 lei), in loc sa mai punem maxim 100 lei si sa trimitem banii la Sony.
Nu sunt impotriva cumpararii de jocuri sh, dar una e sa o faci la luni sau ani distanta de la aparitia unui joc si alta e s-o faci la nicio luna de la aparitia unui joc exclusiv, cand conteaza fiecare banut incasat de producator.
@ony81, da, n-ai facut o crima, dar prin faptul ca ai refuzat sa cumperi jocul direct de la producator, tu si altii ca tine contribuiti fara sa va dati seama, la tratarea cu indiferenta de catre marii producatori, a pietei jocurilor din Romania.
Iar legat de faptul ca nu avem bani sa cumparam un joc de consola, vorba cuiva, a carui postare a fost stearsa, ori te apuci de munca si lasi jocurile, ori treci pe pc, unde pirateria iti permite sa joci gratis chiar si ultimele aparitii.
Cu o atitudine de genul :"eu am cumparat maxim 3-4 jocuri pe care le-am schimbat si am mai dat mici diferente, in acest fel jucand cam tot ce a aparut pe generatia actuala de consola" nu o sa vedem prea curand o schimbare in bine, a felului cum suntem tratati si bagati in seama de producatorii de jocuri.