@Starule, nu acuz pe nimeni de nimic. Doar imi dau cu parerea si nu am pretentia sa ma intelegi tu sau alti ! Am asa o vaga impresie ca te agiti de pomana, in conditiile in care eu eram dator cu un raspuns doar lui @ony81, initial, iar ulterior lui @wagram pentru bagat aiurea in seama, denaturarea vorbelor mele, cererea stergerii unei postari a mea, iar ulterior, trimiterea unui "Report" la unul din comentarii, pe motiv de offtopic.
Nu am incercat impunerea unui punct de vedere, ci doar am formulat o opinie.

Ce legatura au toate astea cu faptul ca, daca cumperi day 1 de la un magazin sau altul, primesti jocul avand coperta intr-o alta limba decat cea engleza?
Ce legatura au vorbele mele cu faptul ca, indiferent daca cumperi de la un magazin day 1 sau sh ulterior, primesti acelasi disc?
De unde stii ca banii economisiti, aia 100 de lei, nu-i sparge cu prietena intr-o zi, ori doar in cateva ore? Care-i logica unor asemenea presupuneri?
Monky, ar fi interesant de aflat cate console ps4 s-au vandut in Romania si care e procentul de cumparare a jocurilor exclusive de PS4, evident, tot in Romania.