Tine minte un clip de gameplay de la primul joc ceva diferit decat portiunea pe care am jucat-o apoi in joc


Ce vreau sa zic e ca ptr show-uri gen E3 atat grafica si gameplayul e enhanced (mai mult sau mai putin depinde de companie) ptr un wow factor. ND nu exagereaza ca altii dar totusi nu ma astept ca tot ce am vazut in acest gameplay sa fie si in jocul final. Vor interveni schimbari, limitari etc E o secventa acolo in parcare de exemplu cand ea se lupta cu doi, cel din fata ei o ataca, ea se da in spate si vine celalalt din lateral. Ea se loveste de masina iar al doilea rateaza lovitura la centimetri. E prea flawless si movie like ca sa nu fie putin scripted. Sau la final cand trage mai multe sageti in the big guy si el cade in genunchi. Urmeaza o secventa scripted zic eu. Unghiul e din spatele lui si se vede o sageata in el. Ma intrebam daca nu tragi sau daca nimeresti alte parti, in secventa aia se vor vedea sagetile amplasate diferit?

Ce vedem acum e sa ne facem o impresie generala a ce va fi.

Mie mi-au placut mult portiunile cand am jucat cu Ellie (joc plus left behind). Modul de abordare era si diferit decat jucand cu Joel, e logic. Am folosit mai mult arcul cu ea, si am fost ceva mai stealthy. Si aici pare diferit. Find adolescenta pare inca vulnerabila in comparatie cu Joel.

Si o speculatie



Cat despre gay, in left behind era un mare hint ca ar fi, deci nu e out of character sa vad asta. Initial am crezut ca e ceva cu tipul care o abordeaza. Totusi intr-un crowd care asculta country music (southern folks adica, care in general sunt mai conservatori) nu stiu cat de bine ar fi fost primita faza (probabil de asta isi face ea griji).

ps: faptul ca nu are data de lansare arata ca nu inca nu sunt siguri cand vor termina jocul. ca mai e de lucrat la el. si acum mi-am adus aminte ca UI-ul e destul de asemanator cu primul joc, deci probabil e dintr-un early stage. apropo, ce diferit era in UI-ul din 2012.