Quote Originally Posted by LucKos View Post
AC Unity a fost zob la lansare dar l-au reglat cu patch-urile ulterioare.

Seria AC de asemenea. My favorite Syndicate (nu știu de ce zici că e incomplete).

AC Unity are si acum ceva probleme ce tin de controlul personajului. Ce mi-a placut la el a fost Parisul (poate cel mai bine realizat oras din toata seria) si miscarile faciale ale personajelor.

AC Syndicate mi s-a parut insa cel mai prost AC ever....grafica nasoala, destul de downgradat, poveste si personaje ultra-generice de plictisitoare, o Londra pustie, gameplay nesatisfacator, nu stiam cum sa-l termin mai repede ca atat de plictisitor era. Fiind pe Londra, ma asteptam la ceva frumos. Se vedea de la o posta ca a fost facut in graba, parca cu picioarele.....de dragul de a scoate un AC cu Londra si sa mai faca niste profit.


Seria si-a revenit cat de cat de la AC Origins incoace cu toate ca nici acum nu au bagat un personaj care sa se ridice la inaltimea lui Ezio.


Au mai fost jocuri ca AC Black Flag care n-a avut nicio treaba cu sistemul si conceptul de asasin, dar ca joc cu pirati a fost cel mai bun.
Nici AC Origins nu prea are treaba cu asasinatul, fiind mai mult axat pe un gameplay de tip God of War.