Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
ar trebui un nou set de reguli pentru forum .


1. Nu spune nimic rau de developeri japonezi .


2. Nu spune nimic rau despre Naughty Dog .


3. PS e L|f3 , restul gura mica ca oricum nu conteaza opiniile voastre .


Ontopic : ma gandeam si eu sa il cumpar , parea interesant , nu e genul meu de joc dar i-as fi dat o sansa. Dar cand vad ce fel de fani are jocul o sa spun skip .
Ce generalizari obosite. Nu toti producatorii japonezi sunt Dzeu, multi sunt chiar slabi (tocmai am argumentat ca primul Nier mi s-a parut mediocru si pe langa asta nici Platinum nu sunt fara greseala) dar atunci cand unii fac treaba buna, merita apreciati, nu crezi?
Daca ai fi avut bunovointa sa te uiti in topicul Spiderman, ai fi vazut ca ND sunt niste producatori pe care nu-i inghit, iar majoritatea jocurilor pe care le-au scos pe mine m-au lasat rece.
Repet, n-are nici o treaba platforma. Din pct meu de vedere, Horizon, ultimul GoW si jocurile ND sunt "jocuri" mediocre. Desi detin numai console Sony, cand ceva nu-mi place, imi exprim parerea asta.
La fel pot sa fac totusi si cand ceva mi se pare bun, iar altcineva vine cu exagerari crase.

Nu inteleg cum vine treaba asta: adica cineva poate sa balacareasca un joc ca doar deh, e opinia lui si a dat bani saracu' pe joc dar cand cineva vine cu un contra argument e automat fanboy, slaveste jocu si din cauza lui nu ti-l cumperi tu? Pfft, de-aia nu mai pot eu.