Cu placere, dar tot pe game mode il lasi, nu pe standard.
Cat despre calibrare/setari, succes.. eu am pierdut ore intregi facand asta. Dar aia e, nu o vei face mereu.


LE: nu te ajuta alt cablu, nu este nimic in neregula cu el. PS4 Slim are output doar full HD/1080p oricum. TV-ul tau va "vedea" 1080p oricum, chiar daca suporta 4K. Acel upscale de pe modul standard pe care il face TV-ul la 4K, produce un lag imens si distorsioneaza imaginea. Arata frumusel, dar doar daca "stai pe loc". Daca vrei 4K (nativ sau nu, dar deja e alta discutie), iti trebuie PS4 Pro, nu Slim.

Asa ca, reiterez, sa-ti scurtez din acele ore: TV game mode > Consola Full RGB mode > TV picture - advanced settings pentru contrast dinamic si black tone (dupa preferinte) si vezi ce mai e pe-acolo (daca ai lag, il scoti, daca nu le-a scos Game Mode), scoti HDR, aici parca este, lasi gamma si tot ce este legat de culori in pace > TV picture - picture options pentru colour tone (Warm 1 sau 2) > TV picture pentru setari gen backlight lasa-l undeva pe 12-15 si poti mari contrastul, scazi brightness, sharpness scazi cat sa nu se mai vada colturos, si vezi ce mai e si pe-acolo, dupa "gust". Trial and error.
Ce iti spun acum este din memorie, ce am facut eu pe un Samsung asemanator la un moment dat (meniul TV-ului poate diferi un pic).