@AngelOfPain, mersi de link. Nu stiu sa spun exact acum (nu am cum verifica) dar din cate stiu, TV-ul Samsung cel putin, este setat "default" pe Full RGB? sau poate am ramas eu cu el asa de cand l-am folosit pe post de monitor si nu am mai dat importanta la acel moment.

@poiuyt
Vezi ca unele site-uri nu accepta tranzactii facute cu un card de pe alta regiune. Paypal mascheaza cum spui tu, pentru ca practic PayPal plateste, tu alimentezi contul cu acel card, dar pentru plati directe, e alta mancare de peste.
Sincer am intampinat aceasta problema doar la servicii gen Amazon Prime (serviciu care nu este disponibil "pe Romania"). Voiam doar sa-l activez pentru niste discount-uri. Nu stiu cat ajuta, dar poate asta este problema.

LE: sunt chior, acum am observat ca vorbeai de PSN RO, nu ce baliverne indrug eu aici. Este o problema stiuta din ce am inteles cu cardurile ING.. si inca o banca parca. Trebuie sa suni la ei in prealabil daca imi aduc bine aminte. Altfel la prima achizitie nu merge.. din prima