Eu am modelul MU6102 (diferenta fata de al tau e ca al meu nu are tuner pt satelit, in rest sunt identice).
Folosec Game Mode si dupa cateva setari sunt multumit de calitatea imaginii.
E adevarat ca fara mici setari totul pare sters dar dupa mici tweak-uri vei fi multumit.

Incearca asa: la PS4 in primul rand la setarile video (sounds and screen->video output settings) RGB Range sa fie pe Full iar restul (rezolutia, HDR si Deep color output) lasi pe automatic.

Apoi la TV la setari eu am asa: Backlight 20, Brightness 1, Contrast 97, Sharpness 30 (merge si 20), Color 67 (poti pune si 65), Contrast enhancer Off, Color tone Warm 1, iar la Color space Auto.

Daca nu iti place la ton culoare Cald 1 poti incerca Standard.
La spatiu culoare cand nu e HDR e mai ok pe Auto pt ca pe Nativ face totul prea saturat.
Culoare e ok pe la 65-67 pt ca mai jos totul e prea spalacit.

Daca activezi HDR atunci la Spatiu culoare sa pui pe Nativ (aici am observat ca se comporta invers fataa de non-HDR) iar la Contrast enhancer sa pui pe Scazut (repet, doar pt cand e activat HDR).

Cu setarile de mai sus (pt mod HDR si non-HDR) in Game Mode eu zic ca obtii o imagine mai mult decat satisfacatoare, poate chiar mai ok ca si in modul standard iar input lag ul nici nu se compara.

Astept feedback.