Fara investitii serioase nu se poate.
Ludogorets are 3 bulgari in primii 16, este o echipa a americii de sud, cu Moti proprietar de peluza. Prezenta lor constanta in Europa nu arata adevarata valoare a campionatului din Bulgaria, pentru ca in afara de ei sunt pamant cu sange restul.
Dudelange la fel, singura lor legatura cu Luxemburg este federatia la care sunt afiliati, in rest acolo sunt mercenari platiti sa faca performanta.

Am avut si noi, au fost ani buni 2006-2013/4, pana cand a cazut totul ca n-a vrut Parvulescu sa o dea in out in minutul 89, a vrut el neaparat sa-l faca erou pe Moti. Asta a fost.

Usor usor, am vrut curatenie in fotbal. Toate problemele tarii erau rezolvate, aveam spitale, aveam scoli, aveam infrastructura, spatii verzi, curatenia in fotbal ramasese prioritate.
I-au luat tare pe toti pentru te miri ce, s-au speriat investitorii si s-a dus totul la vale. N-a mai bagat nimeni bani. N-a mai vrut nimeni sa riste.
Unde este echipa profesionista de management de la CFR din anii 2008-2010? Unde sunt banii, unde e seriozitatea?
Se bagau bani... ajunsesem sa dam campioana direct in Champions League, sa eliminam un Basel, un Ajax...
Poftim curatenie in fotbal na... nu mai baga nimeni bani, toti se bucura sa vanda cate un copil pe te miri unde pentru 500.000 euro, ia de joaca tururi preliminare cu Dudelange si cu Karkalaskent aia din Armenia ca nici nu stiu sa le scriu numele.

PS: Scuze de offtopic, m-am racorit gata.