Single post: Clubul Xbox One

  1. #7529 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Eu nu inteleg un lucru: Cum mama ma-sii sa nu vi se para normal ca M$ inchide circuitul banilor in natura? Locatie Ro, card Romanesc, dar contul pe US cu adresa gasita pe Google. Adresa contului M$ sa corespuna cu adresa cardului bancar sau a contului de Paypal. Problemele apar la schimbatul regiunii, detaliilor bancare, etc iar in serverele lor se aprind beculete, Frauda. Eu am contul pe UK, adresa, card, Paypal. Dar am si o adresa de US pe Delaware, stat fara taxe suplimentare, pusa ca other. Insa nu mai pot da nici eu redeem la codurile in dolari de pe PC, nici cu schimbat locale nici cu vpn, nimic. (Coduri valorice pentru ca nu am putut adauga o metoda de plata gen Paypal sau card deja atasat platilor in UK) Singura solutie gasita..si pana acum merge e sa intru in setarile consolei si sa o trec pe US, limba si locatie, restartez, dau redeem la codul in dolari, achizitionez ce am de luat, schimb iarasi totul pe UK si binenteles inca un restart. Dar merge, macar. Doua tipuri de valuta pentru doua locatii. Insa atentie: eu nu am schimbat vreodata regiunea contului.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2018-09-21-19.38.10.png