Deja cam mort thread-u asta, iar jocul este absolut senzational.

N-am mai jucat de mult un joc atat de fun si de bine inchegat. Partea de combat este mult peste jocurile cu Batman iar traversarea hartii mi se pare la fel de reusita ca in prima zi.

Grafic este pur si simplu un deliciu, iar asta o spun jucandu-l pe PS4 normal pe TV cu HDR. Are momente in care arata incredibil, mai ales de cand am deblocat costumul Vintage care ma unge pe suflet

Dar de bine s-a tot zis

Din pacat am intalnit si bug-uri la greu (trecut prin harta de minim 10 ori, desi nu am cazut la infinit ci m-a readus dupa 1-2s in locatia initiala) dar cele mai multe probleme le-am intalnit in misiunile de urmarire (purumbei sau drone) in care aveam nevoie de viteza si m-am lovit de toate cele, mai ales la schimbarile bruste de directie (inclusiv faptul ca nu reactioneaza la fel de bine la L2+R2 sau X).

Dar am intalnit si cateva probleme care m-au facut sa dau restart la joc. O data Miles nu numai ca nu avea voce (doar gesticula) dar nu avea nici macar subtitrarea. La fel am patit si cu Spidy, dar la el macar am avut subtitrare.
Cea mai deranjanta cred ca a fost faza in care dupa un cinematic, nu mi-a mai afisat HUD-ul si nu mai aveam niciun side mission activ pe harta (la apasarea R3).

Overall este un joc excelent iar pentru mine este in top 3 de anul asta, alaturi de God of War si Red Dead Redemption 2