Quote Originally Posted by MonkY View Post
Bine ca nu i-ai recomandat un Cisco, ZyXel sau Cradlepoint. Omul e consumator, n-are nevoie de chestii la care sa stea 2 zile sa citeasca manualul. Poate daca citeai enuntul thread-ului, era mai ok. Pentru streaming 4k nu-ti trebuie mai mult de o "pocnitoare", care isi face treaba cu brio 24/7 de cand s-a lansat... si e up & running in 2 minute. Si care chiar da mai bine in teste, fiind mai optimizat pt. consumer decat pentru business.
Mai nou configurarea pentru un utilizator casnic se face foarte usor din interfata routerui, nu MAI trebuie sa fii expert in networking pentru a configura Mikrotikul de mai sus care este si mai ieftin si mai bun decat “pocnitoarele” de 500-800 RON de care s-a vorbit.

Am citit enuntul si de aceea m-am avantat cu recomandarea asta. Mikrotik nu mai este sperietoare cum era odata pentru unii, si-au imbunatatit considerabil interfata.

La nevoie, pot atasa screenshot-uri de pe al meu, nu vorbesc din carti ci in cunostinta de cauza.

Am folosit si eu ASUS-uri si dracii d’astea(tot homeuse) si m-am declarat total dezamagit. O gramada de bani aruncati in vant.

Sent from my iPhone using Tapatalk