Nu stiu unde sa postez mai bine, aici, sau pe thread-ul Destiny 2. Mi-am luat de curand consola PS4 Pro "vanilla" cu un CUH-2116b, varianta editie limitata God of War.

Intrebarea este, atat pentru cei care detin aceasta consola, cat si pe cei cu 2116b, la voi face un zgomot mai ciudatel hard-ul?
Se aude ca un carait, dar mai degraba un.. "fr fr fr" ritmic.. am observat testand "noul" Destiny 2, jocul ruland de pe hard.
In schimb, ruland de pe disc (God of War, performance mode, nu prea face). Incercand alt joc, tot de pe hard (Second Son) se aude, dar parca mai putin (nu sunt convins oricum ca face la fel pentru orice joc rulat de pe hard, am testat doar aceste jocuri).
Initial am presupus ca sunt ventilatoarele, dar nu cred. Sunt excelente, comparabil cu versiunea anterioara. Sau poate asta e problema, cea de dinainte urla asa de tare, incat nu mai auzeam nimic.

Totodata, am observat un FPS drop intr-un strike, si ceva "cursor lag" in character screen, "agata" uneori parca.
Incerc sa-mi dau seama daca este o problema cu hard-ul consolei (sau altceva), sau se intampla de la noul patch/Forsaken? Mentionez ca am jucat destul de mult Destiny 2 pe consola anterioara, si nu am experimentat asa ceva.

PS: scuzati-mi testarea si exprimarea.. empirica