Quote Originally Posted by vraci09 View Post
Clipurile postate sunt de prezentare sa zic asa. Tipul sunetului este similar .Oricum si eu tot pe fondul linistii totale il aud doar ,in jocuri solicitante, in Horizon si in Witcher 3( am si jocul pe disc si probabil si de la disc ) . Ba da , pot .. de asta am si postat; mai am o saptamana , pana acum n-am avut grija asta dar stii vorba aia : omul cand n-are treaba .. isi face.
Mai jos am facut o inregistrare : Horizon zero down, rulat undeva la 20minute ,fara sa joc efectiv si de la sec 8-10 intru in Map, care il solicita mult mai mult. Ca idee, am apasat de vreo 2,3 ori pe butoane si joystick ca termen de comparatie sa zic asa. Distanta dintre telefon -consola : 5,10 cm
https://streamable.com/5b6li

Tu nu stii ce supersonic am avut eu in persoana unui PS4 Pro CUH-7016B. Zgomotul postat de tine e slabut rau, asa ca stai linistit.
Am vandut recent acel PS4 Pro si mi-am cumparat un PS4 slim. Acum am liniste deplina, pot spune ca sunt multumit. Nu ma pot juca in 4k, dar e ok si in 1080p. Astept urmatoarea revizie PS4 Pro, cel mai probabil un CUH-7216A, la iarna.


Quote Originally Posted by Encman View Post
Intrebarea este, atat pentru cei care detin aceasta consola, cat si pe cei cu 2116b, la voi face un zgomot mai ciudatel hard-ul?
Se aude ca un carait, dar mai degraba un.. "fr fr fr" ritmic.. am observat testand "noul" Destiny 2, jocul ruland de pe hard.
In schimb, ruland de pe disc (God of War, performance mode, nu prea face). Incercand alt joc, tot de pe hard (Second Son) se aude, dar parca mai putin.
Initial am presupus ca sunt ventilatoarele, dar nu cred. Sunt excelente, comparabil cu versiunea anterioara. Sau poate asta e problema, cea de dinainte urla asa de tare, incat nu mai auzeam nimic.

PS: scuzati-mi testarea si exprimarea.. empirica

Da, omule, uneori caraie si la mine hard-diskul, acum il auzi fiindca PS4 slim e o consola foarte silentioasa, te asigur ca si la PS4 Pro mai caraie uneori hard-diskul, dar sunetul emis de consola acopera acel carait.