ecranul este ok dupa zeci de review uri si comparatii citite si vizualizate cam stiam la ce sa ma astept
arata ft bine dar dupa multe calibrari fine ce tin de gustul fiecaruia caci cu setarile default nu se ridica la pretentii
in dark room performeaza e impecabil culori luminozitate claritate ...dar in lumina naturala a zilei e la 70% din performanta din dark room iar din unghi de vizionare prost este cam sters

dar repet - la astea ma asteptam - dubios era daca are PIP ca mie imi este ft util si asta m a oprit sa incerc alta marca inclusiv OLED .
am incercat cu disperare sa aflu si tot n am reusit sa aflu daca are si ce tip are .. pana nu l am cumparat
si sunt multumit ca de acolo a venit surpriza cu 2 tunere ceea ce pe tv uri nu am mai vazut de .. 7-8 ani cam de atunci e moda cu tuner si Hdmi si de aici entuziasmul meu mai mare pt PIP .. ft mult conteaza pt mine PIP ... Ps4 pro .. pc .. tv ( 2 meciuri simultan ) etc

comenzile vocale chiar sunt de ajutor si aplicatia de pe mobil care o poti folosi ca telecomanda e promta
calitate pret este ft ok pt Romania pt cineva care vrea ultima serie Qled de 55 inch de la Samsung .. diferente prea mari de pret pt o diagonala mai mare sau o cifra mai sus la serie