Quote Originally Posted by Phi View Post
De ce ai da precomanda si ai plati inainte, in avans, cand stii ca la noi se practica treaba asta cu jocul adus dupa n zile de la lansare? E greu sa bagi in buzunar, ca sa nu zic portofel, 2-3 bancnote si sa dai cascavalul cand ti-l aduce?
Eu de ani de zile ma intreb asta si nu ii inteleg pe cei care o fac. Inteleg ca unii sunt ff entuziasmati dar de ce sa se foloseasca aia de banii tai luni de zile, ca platesti in avans si tu primesti produsul dupa lansare? Si hai sa zicem ca il aduce fix in ziua lansarii, cu ce esti mai presus ca unu care se duce frumos in orice Altex (ca sunt o groaza) si il ridica de la raft? Ca nu suntem in Asia sau SUA, gasesti garantat 100% jocul, nu e bataie pe el. Si pana il aduce curierul eu il iau frumos de la raft si ma joc inaintea celui care a avut banii blocati luni de zile.
Chiar nu inteleg asta. Precomanda, dupa logica mea, ar trebui sa fie un fel de bonus (si nu ma refer la pret), sa primesti jocul cu 2-3 zile inainte macar (stiu, nu se poate, just sayin') altfel reducerea aia de cativa lei chiar nu cred ca merita.