Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
Cred ca nu stiti ce inseamna grindfest.
As vrea sa imi explice si mie cineva de ce nu am avut nevoie sa grindez EVER in joc si totusi sa fiu mereu egal sau cu 1 lvl peste recomandarea zonei din main storyline. Ce mama naibii grindati? Va invit la niste Destiny sa vedeti ce inseamna

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Poate ca tie iti plac "side quest-urile" din AC atat de mult incat le-ai facut pana sa termini cu critical path-ul jocului. Poate de-aia nu a fost nevoie sa faci grind.
Crede-ma ca am jucat la jrpg-uri de mi s-a acrit dar in nici unul nu am dat de continut atat de monoton si repetitiv ca in Origins, iar Odyssey pe langa dialog choices, combat naval si bataliile alea nu pare ca a introdus mare branza. Rapsunsul e valabil si pt Mishy. Nu tre' sa fii un geniu sa-ti dai seama cum merge treaba cu jocurile Ubi. Ai jucat un AC, le-ai jucat pe toate, crede-ma. In afara de asta ultimul, chiar le-am dat o sansa cu fiecare joc in parte si nici unul nu m-a dat pe spate. Consider ca sunt un consumator inteligent si nu tre' sa cumpar fiecare joc dintr-o serie ca sa-mi pot exprima o opinie. E fumata treaba asta, mai ales in cazul lor. Daca era vorba de oricare alt joc, poate ma abtineam cu prejudecatile dar aici stiu cum merge treaba.

Toata lumea a laudat Origins pt cat de mult s-a debarasat de cliseele francizei, dar cand am pus mana sa-l butonez, ce sa vezi? Aceleasi forturi din FC, aceleasi turnuri de sincronizat, totul dumbed-down si fara flavour-ul de social stealth pe care l-am indragit de la primul joc.

Uite si un review cu care sunt de acord