Ma repet, am testat un Q6 si nu m-a impresionat, din punctul meu de vede Samsung are imaginea putin saturata ( artificiala ) Sony reproduce culorile foarte bine, pentru gaming mi se pare best buy doar ca am fost ghinionist si nu as vrea sa stau cu mainile in san cand platesc multi bani pentru un produs, nu este genul meu si mai ales cand EMAG iti permite acest "LUX", puteam sa il iau cu 400 ron mai ieftin din alta parte daram platit acesti bani in plus pentru serviciile bune pe care le ofera sa vedem daca imi mentin parerea si dupa seara asta . O varianta foarte buna mi se pare si LG B8/C8 dar nu pentru gaming avand in vedere BURN IN-ul dar nu stiu cat de grav este acest BURN IN deoarece am avut aceiasi problema si in urma cu 6-7 ani cred cand am decis sa-mi iau o PLASMA PANASONIC si la sfatul lui MonkY de la vremea respectiva l-am achizitionat ei bine nici dupa 7 ani nu am nici cea mai mica urma de BURN-IN doar ca i-am facut ca la carte prima rulare , l-am lasat 48 h sa mearga in continuu pe imagini active FHD la cea mai buna calitate, dar daca ar fi sa schimb acest TV l-as schimba doar pe un LG OLED nu SAMSUNG

PS : vorbim de produse in acelasi BUGET aka Q6 fiindca Q8 este cu 2500 RON mai scump