Nu vreau sa sperii pe nimeni legat de oled/superamoled, insa eu chiar acum cateva zile am observat un mic burn-in la telefonul meu pe care il detin de vreo 2 ani(Galaxy s7). Un pic neasteptat as putea spune. Mie mi-au ramas cele 3 puncte de la butonul de setari(dreapta sus) de la aplicatia Whatsapp. Se observa mai mult pe nuante de alb/gri cand ecranul e setat pe brightness mai mare, insa si pe unele culori. Prima data am crezut ca sunt cauzate de Chrome, pentru ca si ala are butonul cam in aceeasi zona, insa nu era de la el, ci de la Whatsapp care are acel icon pentru setari setat pe alb. De mentionat ca nu sunt genul care sta non-stop pe telefon, insa e aplicatia respectiva e una din cele mai folosite de mine. Am zis sa mentinez asta aici asa ca idee. Problema e reala si poate aparea si la o utilizare normala in timp.
Situatia poate sta altfel in cazul tv-urilor LG, insa nu am cum sa ma pronunt acolo.
Pe mine unul nu ma deranjeaza aspectul asta pe un telefon, dar nu stiu daca m-as impaca sa vad asa ceva pe un tv cu diagonala mare