Quote Originally Posted by Dant3 View Post
Bine, LG suge, Sony suge, Samsung suge, păcat că nu face Apple un tv, ăla ar fi cel mai bun.
Eu vorbeam de tehnologia OLED (care da... cam suge inca), si nu de un producator anume (am dat exemplul cu LG pentru ca tocmai am fost intr-unul din cele mai mari service-uri autorizate din .ro, unde OLED-urile aveau sectiune speciala de "ARSE" si erau zeci de bucati, nu 2-3). Dar, daca m-ai luat asa peste picior cu Apple, o sa-ti raspund si eu cu aceeasi moneda. Toti sunteti viteji pana in momentul in care va apare chiar voua problema despre care discutam. De-abia atunci incepeti sa plangeti pentru ca ghici ce, nici LG, nici Samsung si nici Sony, nu vor schimba TV-ul din cauza de burn-in (decat cu super mega scandal). Or sa va trimita la un paragraf din manual sau din certificatul de garantie, unde scrie clar ca acesta nu este considerat un defect... asa e tehnologia. S*it happens! Si sa vezi atunci cum e cand stii ca ai dat peste 10.000 lei pe un TV sau 4.000 pe un telefon si te uiti ca fraierul la un display defect.

Problema asta se intampla si la Dell (culmea, au probleme cu remanenta inclusiv la LED-uri profesionale), si la Panasonic & Co. E suficient sa cauti pe Google, nu trebuie sa ma crezi pe mine pe cuvant. Si pentru ca tot ma iei la misto cu Apple, da... problema apare inclusiv la smartphone-urile lor cu OLED (X si Xs). Este dealtfel unul din motivele pentru care am refuzat sa imi cumpar asa ceva si am mers pe 8 Plus. Chiar daca la service autorizat Apple am schimbat telefon (un X) cu problema asta, no questions asked.

Anyway, vorba lunga... saracia omului. Ma bucur ca tu ai TV-ul perfect. Imi pare rau ca Apple nu face TV-uri. Dar mai rau imi pare de faptul ca mi-am luat un TV de 75" de la Sony, cu Android... care este cel mai prost TV ever. Se blocheaza cam de 2x pe zi, Android cu niste slowdowns de zici ca e imposibil (stai 1 min sa iti apara bara de volum up/down), iar recent a inceput sa faca niste bleeding-uri de n-am vazut nici la no-name-uri. Dar Sony rulez, asa ca mai bine tac.

MonkY out!