Daca obiectivul tau cand cumpari un ps4 pro e sa ai fps mai mare (60 fps prefererabil) sau macar unlocked, nu prea ai tras lozul castigator. Daca rezolutia e un factor atunci da. Ca si frame rate foarte putine Jocuri il au 60 pe pro si 30 pe ps4. De interes as zice maxim 10 desi nici atata nu cred.Dintre exclusivitati de exemplu din ce stiu eu e doar God of War. In rest doar multi platform, care oricum daca ai un pc si placerea ta e fps poti sa le joci acolo in in maxim fps. (The last of us merge in 60 fps si pe ps4 original). Intradevar daca cumperi produsul nou merit sutele alea de lei in plus. Dar ideea se schimba total in cazul in care vrei unul second. Diferenta de pret e aproape dubla, bani de care poti sa-ti iei jocuri sa iti ajunga un an de zile sa te joci, si daca ai si un tv full hd chiar nu se justifica. Situatia va fi alta cred la ps5 cand sunt sigur ca majoritatea jocurilor vor da posibiliatea de a alege fps sau rezolutie. Acum cred ca nu se face lucrul asta tocmai pt a nu dezechilibra si dezavantaja foarte tare piata ps4 original, ceea ce personal mi se pare foarte ok.