Multiplayer nu prea, dar joc mai toate genurile si nu am problema asta. O sa ti se para imens la inceput, mai ales daca treci de la un TV de 40 sau 43", dar in timp posibil sa zici ca parca ar merge unul de 65". Asa am trecut eu de la 41" la 55" si apoi la 65". Acum zic ca parca ar merge unul de 77"
De la 3m nu cred ca vei avea nevoie sa misti capul sa cuprinzi toata imaginea. Din cate am inteles, distanta optima de vizionare pt 4K content este ~1 data si jumatate diagonala TV-ului.
Pe langa astea o sa fii foarte placut surprins de cum se va vedea imaginea pe un OLED. Mie mi-ar fi foarte greu sa mai trec de la un OLED la LED ca main TV. Atunci cand ma uit la ceva pe Led-ul din dormitor pe Netflix HDR, am impresia ca are aplicata o plasa gri peste imagine, mai ales in zonele negre.
Singura chestie de verificat, daca il iei din magazin ar fi sa pui de pe youtube sau un stick un slide cu 5% gri si sa vezi sa nu se vada dungi proeminente. Daca il iei online, ai 14 zile de retur legal, deci nu ar trebui sa iti faci probleme.
Clouding nu ai cum sa vezi pe Oled si nici light bleed.