Da, de 41?43? am unul, si intr-adevar, uneori parca l-as vrea un pic mai mare. Dar imi este sa nu fie PREA mare.
Asa stiam si eu, 1.5x distanta, dar tocmai asta este faza, ca daca e asa, 3m, este prea aproape Si daca pentru 4K "conform calculului" este cam aproape.. de aici si ingrijorarile mele pentru consinut SD, HD, etc.
Altfel conform testelor tale.. empirice, merge fara probleme.

De vazut, stiu cum se vede, chiar daca nu mai sunt asa in pas cu noutatile.. motiv pentru care tocmai spuneam, ca ma batea gandul oricum sa iau unul. TV-ul actual este prafut pe HDR, il tin pe full RGB, dar altfel a venit cu un panou VA foarte bun, cu negru genial, culori bune, luminozitate decenta, multumit per ansamblu, Dar na, are deja 4 ani, il ajunge din urma tehnologia noua. Il pun si eu intr-un dormitor.. in cazul in care il schimb, nu l-oi arunca acum. A costat ceva cand l-am luat, era si la inceput tehnologia.

In sfarsit, am vazut ca OLED-ul asta poate fi comandat online, si ridicat din magazin. E posibil sa fac chiar asta. Si il iau cand revin acasa, si-mi vad de drum linistit azi. Sunt curios daca domnii de la Carrefour ma lasa sa-l desfac si sa-l testez "la raft", cum am facut la Media Galaxy cu cel anterior.
Nu mi-e dor, dar facem un efort, nu am chef sa ma tracasez cu el pe drum, dupa vreo surpriza, odata desfacut acasa.

LE: aveti idee daca legea, cu cele 14 zile de retur, se aplica si pentru ridicare din magazin? Eu facand comanda online.