Dupa parerea mea, BR (un game mode bun pentru unii, cu o idee misto in spate) este facut strict pentru cei care erau in top 3 mai mereu in Statistics la finalul fiecarui meci de MP inainte.
Pentru mine, care nu sunt ultimul prost dar nici top 3 intotdeauna la nici un Multiplayer din COD, BR este o bataie de joc.

Eu practic sunt folosit ca si carne de tun pentru ceilalti, pe banii mei, ma spawnez ca sa ma vaneze aia si chiar si daca, printr-un miracol, ajung in last 5, sa ma omoare unu care in Multiplayer avea K/D 50-2 inainte.

Inteleg hype-ul, nu il impartasesc, dar il inteleg. Insa, daca vor globaliza modul asta Battle Royale in toate jocurile 'ce va sa vie', ne ducem catre colaps.
Industria gaming-ului nu este tinuta financiar in spate de playerii Elite care sunt in top in Leaderboards, ci de catre toata lumea, inclusiv de astia care cumparam COD pentru campanie si cateva ore de MP fun. Atentie, 'fun', nu sa ma spawnez constant pentru distractia alora ca oricum la final nu ajung.
Si BR nu este nicidecum pentru 'toata lumea', este pentru Elites.
Sau ma rog, SI pentru cui ii place sa dea 60$ ca sa fie bataia de joc a altora care doar asta fac.
E acelasi lucru daca organizam o piramida de K1 in 'cartier' intre plebs, ne rupem dintii intre noi dar cu totii stim ca la final oricum ultimii 4 se bat cu Remy Bonjasky. Same shhhhh... sunt copii astia tineri cu timp mult si skills in toate jocurile de nici nu-i vezi, esti mort doar cand intra cu tine pe server... so...

Te omoara de 15 ori pe meci, si cand dai pe el la Profile are ultimul joc in lista Mincraft cu 550 de ore si COD/Battlefield/'unicul joc in afara de minecraft' cu 1450 de ore si cam atat, 3400 de Gamerscore pe profil vechi de 7 ani.
Bate-te cu astia in Battle Royale, macar sa aiba loading screens frumoase jocul sa nu te plictisesti.

A fost hype acum la black ops 4, dar nu spun adevarul cifrele astea, inca 1-2 si se plictiseste lumea sa se tot spawneze pentru distractia alora. Bag mana in foc.

Nu merci.
Scuze de offtopic, back to Battlefield.