Quote Originally Posted by Mishy View Post
Nu iti place BR nu te joci. Sunt o gramada de alte moduri in BF, nu e ca si cum jocul e facut special pentru BR.

Corect sunt de acord dar ma ingrijoreaza tendinta. Battlefield vad ca ramane inca Battlefield.
Aaaa ca pui modul in joc OK, I'm with you, cum a spus colegul de mai sus care a facut facultatea de ironie la seral, nu castig, nu-mi place nu joc, dar nu-mi taia alte bucati de joc cum a facut Treyarch ca sa imi pui asta pentru ca pe mine personal si pe multi altii ne excluzi.

Tendinta este ingrijoratoare, nu exemplul concret. De aceea discutia este si nu este offtopic pentru ca Battlefield atarna inca de un fir de ata, dar poate oricand sa fie obiectul discutiei.
Astazi taie unii campania, maine vin altii si spun ca nu mai are rost Domination si CTF ca na... ai Battle Royale, poimaine dispar si alte moduri de Multiplayer clasice si campania simultan pana cand o sa ajungem sa cumparam iteratii de Battle Royale si asta nu e ok.
Amintiti-va ce a insemnat modul Zombies in primul COD in care a aparut. Era un mod simpatic, un submeniu dintr-un submeniu, super ok ca era acolo, cu 2-3 achievements/trophies dar atat. Adauga valoare pachetului, dar atat.
Vroiai sa joci super, alegeai sa-l ignori iarasi super. Aveai in shimb experienta Call of Duty, buna proasta cum era, era acolo.

Prietenul meu cel mai bun juca doar Multiplayer, boota jocul direct in meniul de MP, super.
Eu terminam campania pe Veteran si mai joinam 5-10-15 meciuri in MP pentru fun, super. Era placerea mea vinovata ca in fiecare an sa astept cu sufletul la gura sa termin o campanie de COD pe Veteran. Era a mea... nu facea rau la nimeni.
Altii bootau jocul direct in meniul de Zombies ulterior -> SUPER.
Ideea e ca indiferent ce tip de gamer erai, banii tai se justificau cumva, exista valoare in acel pachet pentru orice gamer, indiferent de preferinte, skill level, gender, marime la ciorapi etc.

Astazi, dupa ani de zile in care am cumparat Call of Duty de la primul titlu incoace, avand o colectie impresionanta pe raft, am ajuns sa cumpar o copie mai proasta de DeadRising + PUGB.
Nu e ok, n-am dat cu parul, mi-am spus doar parerea. Sper doar ca ceea ce o sa se intample anul viitor in aprilie cu Battlefield V si ulterior in urmatorul Battlefield sa nu-mi dea dreptate.