Eu astept cu nerabdare BR si in Battlefield V. O sa aiba exact ce mai lipseste din COD Blackout - un comportament mai realist al armelor, o harta mai mare si WW2 setup !

Iar offtopic va spun ca am jucat toate COD din ultimii ani pentru ca cei cu care joc in lista de prieteni il cumparau, dar niciodata nu mi-a mai placut un COD in multiplayer de la WaW incoace. MP e prea axat pe reflexe iar „Time to kill-ul” este foarte mic.
In schimb Blackout imi place la nebunie pentru ca poti sa iti folosesti si creierul (creezi strategii, folosesti vehicule - cum spunea un coleg de forum mai sus), nu mori instant in cele mai multe din cazuri (daca nu esti sinucigas), nu esti obligat sa ai doar reflexe pe cele doua coridoare in care iti intalnesti adversarii in hartile normale. Fornite din pacate nu am jucat, nu m-a atras stilul „desene animate” si nici construitul. Asta e primul BR pe care il joc.
Din cele aproximativ 330 de meciuri jucate in COD Blackout - doar Blackout, MP normal cred ca am 2 meciuri jucate, am cincisprezece victorii pana acum (2 solo, 11 duos si 2 quads - daca nu gresesc) si in foarte multe meciuri sunt in top 10. Ideea e ca ai nevoie si de un dram de noroc si sa iti gasesti locuri in care sa sari, sa iti fixezi o strategie. Am avut meciuri castigate unde am sarit, am nimerit intr-o casa plina, am furat un pistol/shotgun, mi-am „facut loc” si am fugit din zona. In altele am omorat 3 playeri la sfarsit si am castigat, retragandu-ma cat mai ascuns din fiecare zona. Meciurile solo sunt cele mai usoare in opinia mea, pentru ca orice inamic pe care il intalnesti joaca singur, nu are o echipa in spate. In duos si mai ales quads, la final, daca ai pierdut 1/2 membri din echipa, este foarte greu sa faci fata.
Battle Royale e viitorul zic eu. Un fel de Hunger Games, d-asta si atrage. Nu consider ca e destinat elitelor, iar cum ma distrez in modul Blackout cu prietenii mei consolisti, nu m-am mai distrat de la Destiny 1 - cand faceam cate un Raid si incercam de 100 ori pana ne iesea. La fel si aici. Incerci de 10/100 ori pana castigi. Dar sentimentul e super, iar tensiunea cand vezi ca mai sunt 3-4 in viata cu tine e f. mare. Bineinteles ca tine de gusturi si de preferinte in mare parte.