Quote Originally Posted by blondutzu View Post
Ambele au modurile clasice, battle royal e un bonus, daca nu iti place nu il juca.
Man ce nu intelegi ca nu modul BR in sine este problema, este un mod ok si e foarte bine ca exista, CA ALTERNATIVA.
Problema este ca au AMPUTAT o parte de joc si odata cu ea o parte din comunitate, iar daca vor fi incurajati sa faca asta o sa ai parte numai de jocul numite Battle Royale cu un prefix in fata
Is it that hard? N-am nimic cu modul in sine si da ai dreptate, nu imi place nu il joc. Dar azi taie bucati din jocul A, maine din B, poimaine tot asa si nu este ok, nu suntem toti competitivi, iar tendinta este ingrijoratoare.

Si nu, nu este un bonus in momentul in care tu ca developer, care faci de 15 ani un joc, apari ca nesimtitul si imi spui cu nonsalanta ca asta e frate, am taiat o parte din joc ca n-am avut resurse destule pentru Battle Royale.
Asta nu e 'un bonus', asta e un mod nesimtit de a te debarasa de o comunitate, imbatranita, retarda spune-i cum vrei, ca sa faci loc la generatia asta bio crescuti cu tableta de mici.

Daca vor apela usor usor companiile mari la 'bonusuri' de genul asta nu o sa ne fie bine.
Veti vedea, amintiti-va ca asa a inceput si mizeria cu microtranzactiile si cu Season pass si pass la pass si pass la season la pass si la dracu sa ii ia, de la un costum brodat si 3 nasturi la o vesta pentru '1$ only'.

In fine, mi-am spus durerea... am ce sa ma joc multumesc cerului sunt multe jocuri bune acum pe piata, insa mi-ar fi placut ca aventura mea de 15 ani cu Call of Duty sa se incheie mai elegant, sa spun EU stop, 'ma opresc pentru ca...', nu sa vina ei si sa-mi taie definitiv si fara drept de apel o parte din joc care l-a definit atatia ani pana la urma...

Revenind la Battlefield, sper sa nu urmeze acelasi drum, pentru ca altfel in maxim 5 ani jocurile Single Player care ne-au captivat pe toti pe vremea cand un dial-up era un lux vor disparea, si odata cu ele si noi ca gameri, astia care am apucat sa scriem si de mana pe hartie cu pixul.