Eu am inceput Witcher 3 pentru a 3-a oara desi nu cred ca am ajuns nici macar la jumatatea jocului vrodata (l-am avut, m-am plictisit si l-am cumparat din nou, incepandu-l de la 0 de fiecare data). Nu am citit cartile, nu mai jucasem alt joc din serie. Adevarul este ca desi imi place (altfel nu ma apucam a 3-a oara de el) si sunt curios ce se mai intampla, jocul mi se este foarte lent. Locurile nu mi se par atat de interesante si diversificate incat sa am o placere deosebita sa explorez, ba chiar mi se pare peste tot cam la fel.
Si e adevarat ca il compar cu seria Dark Souls si Bloodborne, prima data l-am jucat imediat dupa ce jucasem ceva din seria Dark Souls cred. Totul e mai diluat aici, combatul, distantele intre evenimente, pana iti creezi armuri si arme.
Deci cum s-a mai spus cred ca depinde de gusturile fiecaruia. Aceeasi problema am avut-o si cu Skyrim (inceput de 3 ori) pe care nici pana in ziua de astazi nu l-am terminat (desi in Skyrim imi placea mai mult partea de explorare).
Totusi Assassins Creed Origins mi-a placut si l-am jucat cap-coada (acolo chiar imi facea placere sa explorez).