@PumaS

Salut, cum mai e situatia cu televizorul? Cat de cat multumit dupa ce ai stat o perioada cu el? Nu de alta, ma bate gandul sa decartez pentru acelasi model, dar varianta de 49", din lipsa de spatiu. Daca aveam mai mult loc si spatiu rezonabil fata de TV, as fi mers pe un OLED, dar astea vin doar in dimensiuni o idee peste, din ce am vazut eu. Asa ca OLED-ul mai poate sa astepte.

Mi-am spart creierii sa gasesc un LED/LCD cat mai ok din punct de vedere al calitatii imaginii, deep black cat se poate, HDR 10 decent, sa nu aiba OS laggy cand vine vorba de meniu sau schimbat canale sau sa ia comenzile super greu etc. Am citit peste tot, vazut clipuri pe YouTube si toate cele. Vizasem un IPS de la LG, dar pare cam slabut, mai ales pe partea de HDR si movies, doar ca are unghiuri mai bune de vizibilitate. Imi place WebOS si mai ales telecomanda, dar degeaba e super responsive daca imaginea lasa de dorit, mai ales pe intuneric sau semi-intuneric cand te uiti la un film sau bagi un joc. De Samsung nu prea vreau sa ma ating ca stiu ca au probleme de response chiar si pe modelele 2018. Acum ma uit catre Sony, dar nu prea am avut tangente cu ei cand vine vorba de TV-uri. Greu tare..

As putea spune chiar 1st world problems, dar nu o s-o fac