@PumaS Multumesc! Cu siguranta dau un semn daca gasesc ceva interesant.

@razvanrazy Multumesc de feedback. Ideea de baza a acestui televizor va fi cam aceeasi, Netflix/Prime/HBO Go/YouTube/4kUHD/Gaming, ocazional fiind folosit si pe TV cand e vorba de vreun meci, film pe HBO (rar) sau ceva de genul. Stiu ca foarte putin timp voi interactiona cu partea asta, de schimbat canale, configurare prin meniu etc, dar cumva...stiu ca mi-ar sta pe creier. Sa stiu ca e asa "incet la minte". Mai ales cand dai o caruta de bani pe televizoarele astea si se misca de zici ca au 512 RAM, ceea ce nu e asa departe de specs-urile multora. Ma uit la tine, Samsung!

La audio si eu tot pe soundbar merg, de asta nu am cerut niciun detaliu despre asta, ca stiu ca majoritatea oricum nu sunt cine stie ce. Mai incearca unii pe ici pe colo cu un Dolby Atmos, Harman Kardon, dar baza tot in niste boxe dedicate va sta. Legat de faza cu Panasonic-urile, te cred, ca si eu am un Samsung Full HD prin casa si ia comanda din orice unghi. Le faceau mai bune inainte

Cand am fost sa vad XF-ul intr-un MG, ca acolo era expus, tot incerca baiatul de acolo (care purta triocu Sony si se ocupa doar de ele) sa o dea cu Android-ul ca e mult mai permisiv, ca face, ca drege. Degeaba poti sa bagi toate aplicatiile pamantului pe televizor daca se misca toate prost. Cand le vad cum se taraie asa, mai ca imi vine sa il sparg. Da, Samsung, tot de tine e vorba cu al tau Tizen!

Pana la urma, ramane cum a zis PumaS mai sus. Vor exista flaws cam la orice televizor, important este sa nu intreaca numarul calitatilor.