Am vorbit eu cu el acum vreun an. Cerea 350 de lei pentru calibrarea unui mod de vizionare la OLED. Deci daca vrei sa iti calibrezi modul de vizionare ISF pentru zi cat si cel pt noapte, ar costa 700 de lei, daca a mentinut acelasi pret. Pentru HDR nu avea scule la vremea respectiva, dar cred ca si-a luat intre timp.

Legat de burnin-ul la OLED, ca tot s-a discutat mai sus, nu trebuie sa te iei dupa ce e expus in magazin. TV-urile alea sunt abuzate in fel si chip si functioneaza non stop. Cel de la LG isi face singur o curatare de panel dupa cel putin 4 ore de functionare, atunci cand il treci in stand by. Din cate stiu eu, oamenii in magazine le taie direct curentul de la priza cand le opresc si din acest motiv apare burnin la cele expuse. In normal use acasa, e f greu sa dai de asta, doar sa te uiti pe A3 in fiecare zi cate 15 ore.
Suntem destui pe forum care avem si nu cred ca s-a plans vreunul de asta pana acum, in conditiile in care ne jucam pe ele destul de mult jocuri care au elemente statice afisate tot timpul, gen mini map, scoruri la fifa etc. Dar ma rog, fiecare crede ce vrea si se chinuie in continuare cu LED-uri. Si eu am fost sceptic la vremea mea, cat si alti colegi de pe forum. Din cate am observat, niciunul nu a regretat alegerea.