Quote Originally Posted by PumaS View Post
....

PS: am uitat sa spun un lucru important ca si input lag si fluiditatea imaginii pe ps4 pro nu situ daca exista mai rapid din nou extceptand OLED

Respect

Exista si mai rapide insa cel pe care il ai tu, dpmd este cel mai echilibrat la calitate-imagine/input-lag (1080p-40ms ; 4k- 24ms).

@Khufu:

Subiectul asta a fost o mare bataie de cap pentru mine, sunt genul de om care prefera sa aiba o imagine putin mai slaba insa input-lag-ul sa fie cat se poate de jos.

Inainte sa-mi cumpar TV-ul actual am facut o gramada de teste prin magazine fiindca sunt multe televizoare la care nu gasesti aceasta specificatie pe net. Testul se face extrem de usor cu un laptop si o camera foto.

Ma oprisem la doua TV-uri, seria XE7 de la Sony si seria NU7100 de la Samsung. Am ales Sony-ul datorita imaginii superioare, in special pe HDR, design-ului si pretului pe care l-am prins. Singurul plus pe care il are nu7100 este un input lag cu ~5ms mai mic.

Ador televizorul si il recomand cu cea mai mare caldura oricui doreste un TV extrem de bun pe gaming si la un pret mediu.

Partea de ''smart'' este perfecta pentru mine, buton special pentru Youtube si buton special pentru Netflix. Mult mai bine se vad aplicatiile direct din TV decat prin aplicatia de ps4/xbox. cand este cntent HDR se schimba automat, pe console nu.

Culorile mi se par perfecte insa sta slab pe partea de contrast si black-uniformity. Parti la care XF9 este clar superior.

Sa aveti in vedere ca la televizoarele Sony trebuie selectat din meniu ENHANCED FORMAT de la HDMI SIGNAL FORMAT si folosit slotul 2 sau 3 de HDMI.

Daca o sa intre la BF cu un pret bun, este un best buy!

Sunt cateva serii de la Sony, printre care este inclus si cel pe care l-am achizionat, care vin cu telecomenzi diferite in functie de culoare, cele negre vin cu telecomanda clasica iar cele argintii cu una mini careia ii lipsesc cateva functii.