Quote Originally Posted by cosmins View Post
Pe mine ma enervează la questul pentru lunas ca depinzi foarte mult de cei din echipa, poti fi tu cel mai bun ( acum sa nu se înțeleagă ca sunt nu stiu ce mare jucător, sunt undeva pe la mijloc) daca ceilalți 3 sunt praf nu ai nici o șansa sa ajungi la fabled. Pana mea in Crucible in Quick play am ajuns la legendary de 2 ori.
Adevarat, dar in quickplay nu dai decat inainte acolo nu poti face regres.

Nivelul de randomness la solo competitive in momentul de fata este...fereasca d-zeu. Mi-a luat ~15 ore de grind pentru Luna (1700-2100 solo), dar cu o echipa de 4 care are un pic de sinergie, ajungi usor la fabled. Sunt si multe echipe total dezorganizate peste care treci usor. Cat despre Luna's howl , il poti bate usor la distante medii , peste distante de 28m are drop off la dmg si nu iti mai poate da 3 shot.
Cea mai problematica arma din pvp in momentul de fata este Telesto , un cancer care trebuie adresat , no skill/random/retarded.

Intreba cineva mai sus ce se intampla cu questurile Luna's howl / Redrix Broadsword. Questurile raman in continuare insa la sfarsitul sezonului (27 nov) se reseteaza rank-ul din pvp. Pentru questul de Luna asta inseamna ca daca pana pe 27 nu ai ajuns la 2100 rating, se va reseta, progresul de la ceilalti pasi ai questului se pastreaza. La fel si pentru Redrix , ai nevoie sa resetezi Valor rank-ul de 5 ori pana pe data de 27 altfel va trebui sa o iei de la capat.
Questurile pentru Luna/Not forgotten raman neschimbate in sezonul 5 , nu vor face ce au facut cu Redrix.