Ieri, eram cu John, insotit de Charles Smith, intr-o misiune in care trebuia sa salvam pe cineva din ghearele unor banditi, intr-o padure.
Aveam costumatia aleasa de mine echipata pe John. O haina western misto, pantaloni din piele, cizmele cu metal pe varfuri si armele mele preferate, carabina Litchfield repeater si pump shotgun-ul.
Dupa ce am terminat misiunea, John era doar in camasa si pantalonii lui clasici cu bretele, in picioare avea niste cizme obosite rau si decolorate, si ca arme, avea o pusca si arcul. Parca si barba ii era mai mare.
Cred ca s-a oprit undeva la un vestiar in padure si si-a schimbat hainele alese de mine, considerandu-le poate cam incomode pentru lupta. E mai usor in pantaloni cu bretele si camasa.
Bun, nu sunt ironic ci doar fac haz de comicul situatiei.
Insa pentru gusturile mele in materie de jocurile open world, cu libertate maxima, nu sunt foarte incantat de faptul ca Rockstar ma ingradeste strict la cum si cu ce vor ei sa fiu echipat, in misiunile principale din joc.

Si tot ieri, inca o data wanted pe nedrept. Am fost atacat instant de o trupa de mexicani pe undeva pe langa Armandillo, i-am lichidat, si iarasi un martor bineintentionat a anuntat serifii. Am uschit-o rapid din zona, cu toate ca voiam sa fac lot la cadavrele celor ucisi si la caii acestora (poate unii dintre voi nu ati observat ca daca cautati si prin saddle bag-urile cailor adversarilor, gasiti itemuri pretioase, destul de des chiar si gold nuggeti).
Mi s-ar fi parut normal ca Rockstar sa implementeze optiunea de a astepta serifii sa investigheze si sa le pot explica faptul ca de fapt eu am fost atacat si m-am aparat, fiind scutit astfel de bounty-uri nedrepte. Dar ma rog, am luat-o la fuga si gata, pentru ca un conflict cu serifii, nu ar fi dus decat la complicarea inutila a situatiei.

Presupun ca iarasi o sa mi-o iau ca sunt hater, insa ma gandesc ca poate sunt unii care intra pe acest forum, doar ca sa citeasca cate ceva despre jocurile pe care ii intereseaza si pot sa afle astfel ca nu totul este perfect si funny in RDR 2, asa cum sustin multitudinea de review-uri de nota 10 pentru el.
Si eu, daca as fi stiut unele lucruri pe care le stiu astazi, nu m-as mai fi grabit sa-l iau in prima zi. Asteptam poate sa-i mai scada pretul si il luam dupa aceea.