Cred ca cei de la Sony si-au dat seama ca au anuntat unele titluri prea devreme (au avut nevoie de asta pentru a creea Hype , asa au crescut si vanzarile mai mult ) si nu vor sa mai faca asta .
Daca e sa facem o lista cu ce s-a anuntat in ultimii 2 ani (exclusive) , avem asa : Days Gone, Death Stranding, TLOU2, Ghost of Tsushima, Medievil, Project Judge, Project Awakening, Nioh 2, Concrete Genie, Dreams.....si cam atat imi vine in minte acum, aaa si sa nu uit de FF VII Remake.....prea multe titluri pentru 2019.
Eu zic ca treaba suna cam asa : conferinta in Februarie 2019 (anunta hardware Ps5 si noul Controller), apoi vor face o conferinta noua prin toamna sau se vor pastra pentru un PSX de neuitat (data lansare Ps5 (noiembrie 2020) si consola in sine ne este dezvaluita, jocuri noi exclusive (GOW2, Horizon ZD2, Ip nou de la RAD, etc), plus multe alte noutati legate de Playstation.
Si facand lista de mai sus, ma tem ca TLOU2, Death stranding si Ghost of tsushima sunt titluri de lansat in 2020 mai mult ca sigur (cross gen).


// Sony a avut succes asa in 2013, nu vad de ce nu ar repeta ideia.