In plus, odata cu E3, este foarte multa agitatie, haos, nspe mii de anunturi, nu cumva ca $ony nu era bagat in seama.. dar nu mai bine anunta ei, in stilul lor, cu ritmul propriu, decat sa se inghesuie la o data anume? Sa nu-si mai dea deadiine-uri singuri?
Nu de alta, dar isi permit sa faca ce doresc. Nu este ca un studiou sau un producator micut ce vrea sa stea si el la masa baietilor mari, o data pe an.

Din punctul meu de vedere, $ony nu mai are nevoie de show-uri precum E3, dupa un anumit format, la o anumita data etc.
Si cum mentiona Dant3 mai sus, cel mai probabil daca vor adopa strategia Apple, nu are sens. Asta despre PS5.
Cat despre jocuri.. au anuntat in avans destule, iar multe dintre ele se vor lansa probabil prin 2020. Sa vina sa anunte din nou aceleasi jocuri.. nu stiu ce sa zic. Au creat hype cu ele, au fost ceva leaks legate de development kits, au confirmat ca va veni si PS5.. eu zic ca pana acum le-a mers.
O sa iasa cu PS5.. cand vor considera ca este un moment bun. Pana atunci vanzarile rup. Profit!