Am o rugaminte la cineva care are PS4 PRO si jocul CoD WW2.

Se comporta ciudat anumite ipostaze, de exemplu in nivelul "HILL 493" cerul se vede incredibil de pixelat, efectul este ca si cum pixelii ar fi foarte mari si sunt fixati foarte bine pe ecran. Am atasat un filmulet, se poate observa foarte simplu in extremitatile imaginii, excluzand centrul. Acela nu este singurul nivel in care se intampla asta, am mai atasat joc inca un exemplu.





Filmuletul arata ca si cum ar avea un bitrate foarte mic, in realitate efectul este mult mai deranjant, youtube incearca cumva sa corecteze imaginea.

In plus de acest lucru, se intampla ca atunci cand ies din COD WW2, consola sa nu mai trimita semnal catre TV sau sa il trimita cu intreruperi. Am incercat multe jocuri pe aceasta consola iar COD:WW2 este singurul care imi face aceste probleme.

Am fost cu el la service insa acele persoane mi-au spus sa fiu sigur ca are o probelma si ca este posibil sa stea si peste doua saptamani in centrul lor.
De aceea, va rog, daca are cineva posibilitatea sa testeze nivelul HILL 493 sa imi spuna daca se comporta la fel.
PS4 PRO jucat in 4k HDR

Multumesc anticipat!