Quote Originally Posted by Xander Ro View Post

Daca nu era Ubisoft era o lume mai saraca la cate jocuri si lumi minunate au adus in prim plan de-a lungul anilor.
Ce joc de calitate si inovator a mai adus Ubisoft din 2013 incoace?
Ultimele jocuri bune de la ei pe care le-am jucat a fost Far Cry 3 , Splinter Cell Black List si oarecum Assassin's Creed Black Flag.
Sa zicem ca poate AC Origins ar fi bun pentru lumea redata si explorare, si poate Rainbow Six Siege e decent, dar restul sunt niste reciclari copy-paste sinistre, doar cu skin-uri diferite.

Eu n-am nicio problema cu vechiul Ubisoft : cel cu vechiul logo, cu vechea generatie de dezvoltatori care se straduiau sa scoata ceva de calitate si autentic, care nu-si ruinau proprile francize.
Mi-e scarba de Ubisoftul actual.
Pana si noul logo imi provoaca sila.

Si multe alte companii precum EA, Bethesda, Square Enix, Capcom, Bandai, Microsoft, SEGA, Blizzard, Take-Two, Warner Bros sau Activision mai inovau cate ceva prin anii 2006-2013 pe vremea generatiei PS3/Xbox 360.
De cand cu consolele next gen, toate nu fac nimic decat sa recicleze vechile jocuri, sa le adauge ceva imbunatatiri de grafica, sa bage doar niste skin-uri noi, eventual sa le lanseze si cu multe defecte.
Mereu am senzatia de "am mai vazut asta, am mai jucat asta".

Doar Rockstars, Sony si alte companii mai mici precum CD Projekt sau studiourile indie mai inoveaza.