Mare noroc ai avut. Sa risti cu ridicare personala fara testare la ei... in ziua de azi e mega risc. Daca ajungeai cu el acasa ciobit/lovit, stii ca nu il mai puteai da inapoi? Eu ultima oara cand am facut cu ridicare, am schimbat 3 TV-uri pe loc la eMag. Pana si baietii de la bancul de probe se minunau ce defecte le aratam (pe Samsung).

Oricum, e sad story cu Sony la TV-uri. Si eu trebuie sa chem service-ul Sony, pentru ca am depasit cele 30 de zile. Pe zi ce trece, se maresc zonele de bleeding. Culmea e ca nici macar bleeding-ul nu e atat de deranjant cat experienta Android TV pe Sony. Cred ca nu mi-a mers Android atat de prost nici pe device-uri de 20$... crash-uri, restart-uri, freeze-uri, slowdowns... Plus ca nu inteleg de ce s-au zgarcit in ultimul hal. Sa nu pui tu pe un TV de 75" macar un amarat de chipset gigabit? Merge mai bine pe WiFi decat pe LAN... e jenant si te astepti la asa ceva cand cumperi un no-name. Dar, asta e... noroc ca am device-uri care sa inlocuiasca SMART-ul cu succes. Insa e bizar ca se blocheaza chiar si cand te uiti doar la posturi TV. Grrr.