Single post: Xbox network Romania

  1. #1 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

    Lightbulb Xbox network Romania

    Salut,

    Cu riscul de a deveni o moara hodorogita, am facut o noua petitie online pentru deschiderea Xbox Live in Romania:
    https://www.change.org/p/microsoft-x...share_petition

    Am rugamintea la colegii de forum, Xbox & PS4, sa dea o semnatura. Nu costa nimic.
    Da, poate sa fie degeaba, dar nu costa nimic sa incercati sa ne ajutati, printr-un click. Acum cativa ani s-a facut acelasi lucru pentru Playstation Romania si am reusit, impreuna.

    Ne mai certam, ne mai porcim, ne impacam de cele mai multe ori, insa de fiecare data avem un scop comun, pasiunea noastra pentru gaming.
    Chiar daca sunteti utilizatori de PS4, concurenta este buna. Daca nu exista Microsoft, nici Sony nu ar fi tras atat de draconic cum au facut-o generatia aceasta pe care clar au castigat-o prin exclusivele minunate pe care le-au oferit.

    Am de asemenea rugamintea la oamenii influenti ai acestui forum ca, in masura posibilitatilor si a bunului simt, sa raspandeasca aceasta petitie in cat mai multe medii online posibile.
    Eu cu social media stau foarte prost din lipsa de timp, dar sigur sunt oameni aici, moderatori si nu numai, care beneficiaza atat de respectul cat si de atentia mai multor persoane in mediul online.

    Am sunat la Microsoft Romania din nou, raspunde un robot si apoi inchide brusc dupa ce apesi tasta 1. Incerc zilele astea sa obtin o audienta le ei si sa ma duc personal sa intreb o persoana vie de ce nu ne ajuta nimeni.

    Come one, help some brothers here...
    Attached Images Attached Images xbox-live.jpg