Single post: Clubul Apple Watch & watchOS

  1. #117 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    AutoSleep folosesc si eu pentru tracking si nu m-a dezamagit pana acum. O singura data am avut probleme cu aplicatia si cum monitoriza, am dat un mail la support, mi-au dat cateva indicatii si dupa aia au scos update la aplicatie si de atunci nu mai am probleme.
    Incercasem si Pillow, dar asta nu merge decat cu telefonul sub perna si ceasul pe noptiera, deci nu e mare chestie.

    Ce folosesc eu pentru tracking, aplicatia normala de Heart Rate si Workout pe care-l ia automat cand detecteaza orice fel de miscare faci (chiar am o mica competitie cu un prieten pe mers/biking). Nu am cumparat nimic aditional aici pentru ca sunt multumit de ce ofera Apple.

    Ca aplicatia de Weather, incercasem si Yahoo si Weather App, dar tot la a lor m-am intors, pentru ca afiseaza cel mai ok in ecranul pe care-l folosesc eu.

    Legat de data, cred ca ia automat ce ai pe telefon. Nu vad sa existe optiune in Settings pentru schimbare.

    Ce mai folosesc cu un prieten, e Walkie Talkie. E foarte usor de folosit si de multe ori cand ma joc, imi e mult mai la "indemana" decat sa iau telefonul si sa scriu un sms, sau sa dictez ceva ca sa transforme in text si sa dau send dupa aia.

    Alte aplicatii folositoare sunt Shazam (mi se pare cel mai ok mod) si Remote pentru cand conduc si schimb melodia de pe ceas. In rest, tona de notificari si sunt multumit de cum scrie in romana, dupa dictare.

    Btw, iti merge EKG-u ? stiu ca i-au dat drumu si cum tu ai apple ID de US, ar trebui sa ai disponibila aplicatia in store. Am cautat la un prieten si nu o avea disponibila (apple ID de danemarca).

    PS: vezi bateria. Ceasu scos de la incarcat ieri dimineata pe la 10ish (trezit la 8 si pus la incarcat 2h pana a fost full) si purtat toata ziua si toata noaptea. Nu am vorbit deloc la el, dar am stat in masina cateva ore si am schimbat melodiile + notificari + walkie talkie. 3 zile ma tine lejer acum, dar depinde cum il folosesc.
    Attached Images Attached Images img_5693.png