Jocul e bun, atat ca si gameplay cat si ca grafica. Pt cei fericiti care au jucat jocul original cred ca e o experienta foarte frumoasa. Eu nu am avut norocul sa joc jocul original. Elementele de puzzle oldscool se simt, si sunt multe...dar parerea mea poate prea multe pt anul 2019. In 1998 cand erau putine jocuri si resursele hardware limitate era nevoie de alte tehnici pt a face un joc sa dureze mult pana il termini. La vremea aceea puzzleuri, inainte dificultate extraordinara fara posibilitatea de a salva. Un joc gen Mario pe clona de nintendo nu reuseam sa il termin nici in cateva luni.Acum, rejucat cu savestate il termini in mai putin de o ora, si jocul cred ca are vreo 2 mb. Dar revenind la Reaident Evil 2, jocul e frumos dar la un moment dat mi-am pierdut rabdarea sa ma intorc 10 minute inapoi pt o cheie sau mai stiu eu ce ca sa trec de usa dupa care gasesc alt puzzle pt care trebuie sa scotocesc inca juma de ora. Pote sunt prea bataran si timpul liber mi-e prea limitat, dar prefer ceva mai liniar, ceva cu poveste si actiune si puzzleuri ocazionale. TLOU ramane best of pt mine. Si asa de reprize scurte de gaming cum am eu timp in prezent, jocuri mai orientate spre actiune. Totusi a nu se intelege ca nu apreciez jocul. Daca as avea timpul liber din studentie de exemplu ar fii genial.