Am jucat 12 ore. E foarte ok jocul dacă ai cu cine să-l împarți. Dacă faci public expeditions , majoritatea jucătorilor se grăbesc să facă toate sarcinile fără să se bucure de mediu și să urmeze povestea pas cu pas. Uneori chiar nu apuci să citești nimic sau alergi de nebun fără să mai bagi în seamă mediul înconjurător , ca să găsești anumite fragmente , iar de multe ori coechipierii se bat între ei care le iau mai repede. E zăpăceală , fapt pentru care uneori dacă rămâi în urmă ești și teleportat lângă ei. Dacă ai 2-3 prieteni alături de care să faci misiunile și să colaborezi frumos , merită. Pe sistem public e o nebunie. Eu l-am început pe PC cu acces premier de la Origin dar cred că-l voi lua fizic pentru playstation 4. Acolo am speranță că măcar un prieten să joace alături de mine. Pe computer framerate-ul variază între 30 și 75 , în fullhd cu detaliile ultra. Mai stabil e pe high. Ciudat este că am observat cele mai multe scăderi în fort tarsis. Dacă vrea cineva să intre într-o sesiune, origin acces este free 7 zile acum pentru oricine dorește să testeze jocul. Nickname-ul meu este TechDentist. Pe playstation vă aștept pe id-ul TimoMD. Spor la joacă și sper să fie cât mai multă lume bună în joc.