Quote Originally Posted by Espiritus View Post
^Asa patesti cu orice preorder, nu neaparat cu Anthem. Eu zic ca e mai intelept sa astepti o saptamana dupa ce apare un joc si sa il cumperi doar daca e okay. In primul rand pentru tine, sa nu ai surprize neplacute, si in al doilea rand din gandire utilitarianista: daca majoritatea gamerilor ar proceda asa, developerii ar fi nevoiti sa scoata jocuri fara prea multe probleme tehnice.


E gresita logica mea? Eu astept noul DMC de ani buni, am si preorder la emag cu ridicare din showroom pentru bonus content. DAR, nu am de gand sa il ridic maine cand apare. Ramane la ei in depozit inca o saptamana pana cand vad ca nu are probleme.
Nu e gresita deloc, in 95% din cazuri iti impartasesc parerea.

Anthem insa, isi ia multe flegme by default pentru ca scrie EA pe el si chiar nu merita atata hate, pentru ca are la baza ceva misto care chiar functioneaza, fun in PVE, un combat flawless si un level design cu o verticalitate pe care personal nu am mai intalnit-o il alte jocuri.

Imi pun viata acum in slujba sortii ca daca Anthem avea alt publisher jocul ori lua minim 7.5 ori NU LUA momentan, au mai fost cazuri de jocuri la care s-au intarziat review-urile pur si simplu, scria ''review in progress'' pana le reparau cat de cat ca sa nu se supere ''tatucii''.

Call me crazy, dar pentru mine Anthem este ca acel copil frumos si cu potential, care fara vina lui s-a nascut in familia nepotrivita si in tara nepotrivita iar apoi se mai si face misto de el ca are o boala congenitala la inima.

Cand zic Anthem nu ma refer la acele costume negre care poarta 100% vina pentru esec, ma refer la echipa de oameni care initial au dezvoltat un design misto dar care nu au avut timp sa il termine, pentru ca nu a fost decizia lor cand sa il scoata.