Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
Nu am testat nimic, m-am bucurat de un concept misto si nou, ca tot suntem murdari toti la gura de 'nou nou nu aduce nimic nou'.

Are probleme tehnice o carca, mai mult stau in meniu decat in joc, imi crapa, imi da disconnect de cate 3-4 ori/seara,
se vede ca e cel mult in beta, insa am ales sa sprijin jocul asta strict din cauza faptului ca este EXTREM de fun si se simte extrem de misto totul de la combat la movement/verticalitate etc, atunci cand merge.

Va merge... cei care ati ales sa fiti prudenti insa ii veti da o sansa la vara, va veti bucura de un joc frumos.
Lasa... ca nu e primul joc reparat cu patch-uri, sa nu mai fim fecioare toti ca la Bloodborne puteai sa multiplici ember-urile alea si sa ai viata infinita si mai si mergea in 15-20 de FPS-uri pana la primele patchuri.

Nu regret nici un leu dat, prefer momentele frumoase din Anthem (care sunt o tona) oricand unui corridor shooter cu o campanie de 5 ore cu personaje fade dar fara buguri.
Este un joc care daca nu ar fi avut atatea si atatea probleme tehnice ar fi meritat minim 8-8.5 pentru lucrurile noi si frumoase pe care la aduce si care au trecut nevazute din cauza valului asta de hate propagat pe internet.

Haluk rullz!!

PS: As vrea sa fac subscribe la minut daca se poate la threadul de Division 2 ca sa vad cum o sa fie criticat pentru ca e la fel ca Division 1.
Daca nu are buguri sigur sigur sigur nu aduce nimic nou deci... why bother... hotii jegosii huoooo vor sa-mi ia cu japca cei 250 de lei munciti cu greu in domeniul meu unde mereu aduc ceva nou, niciodata nu gresesc si absolut intotdeuna imi iese totul perfect, din prima

Deci cum e pana la urma?

Ce imi place vorba asta propagata in mediul online de toti Youtuberii de carton, "si-a luat hate". Este God like aceasta vorba, jur.

In alta ordine de idei, mi se pare contraintuitiv sa stai sa postezi poliloghii (nu vb de tine Xander, ci in general) despre un joc in care sa il aperi constant in fata "fariseilor", tu spunand ca este un joc care iti place, te relaxeaza, iti provoca placere jucandu-l, etc. Daca ar fi intr-adevar asa, nu ai sta aici sa postezi la intervale regulate si la fiecare reply in care cineva posteaza ceva negativ la adresa jocului. Sincer, nu asa functioneaza lucrurile, cel putin in viziunea mea. Mi se pare de bun simt ca oamenii sa semnaleze problemele jocului, indiferent de cine este dezvoltat si publicat. CD daca fac o varza cu carnati din Cyberpunk, cu siguranta "isi vor lua hate", si pe buna dreptate. Ca vor fi si cei care ii vor apara cu orice pret, asta e partea a doua, dar cred ca o data cu varsta inaintata iti dai seama cum sa cerni din acest "zgomot de fundal".

Ca face niste lucruri bune jocul, nu cred ca neaga nimeni. Orice reviewer de bun simt, care nu este un penibil total va recunoaste asta. Ideea de verticalitate, Javelin, setting. Dar pe acelasi principiu, este normal sa evidentieze multe dintre problemele pe care le are, printre care:

- Da shutdown consolei (o mizerie abjecta, total inacceptabil). Doar pe baza acestui lucru, refund-ul ar trebuie sa fie acordat. Distribuitorul (Sony) a acceptat un joc pe store care pune in pericol integritatea unitatii tale de gaming. Sh!t is real. Ma mir ca pe la americani nu s-a inceput vreun proces pe treaba asta, mai ales ca ei sunt cu avocatia in sange. Ca nu l-au testat inainte sa il accepte pe store, de asta sunt convins, ca nu cred ca fac ei asta de fel, dar ideea de baza ramane.

- A primit downgrade grafic vizibil (nu e singurul joc care a patit asta, dar intra la minusuri).

- Continut foarte putin pentru un joc care se vrea looter shooter cu end game bogat (chiar si pentru un joc abia lansat)

- Loading screens demne de un joc din generatiile trecute care apar cand vrei sa faci aproape orice.

- Pe partea de story nu impresioneaza cu absolut nimic, mai ales ca Bioware cu gurita lor au spus ca este o parte importanta pentru ei si vor acorda mare atentie. Daca taceau, era mai bine. De la Destiny stii sa nu te astepti la ceva mind blowing pentru ca povestea pare scrisa de un corigent la materia story telling. Dar aici? Care este scuza lor?

- Design facut cu doua maini stangi cand vine vorba de meniu, stats-urile armelor, explicarea lor, etc

Si astea sunt doar cateva din ele, fara sa vorbim de alte bug-uri. Este un produs nefinisat (huge understatement), care cica este in development de 6-7 ani. Pai daca asa arata un produs dupa 6 ani de munca, nu as vrea sa vad ceva dupa doar 3 ani scos din cuptorul astora. Nu prea e un punct solid sa spui oamenilor ca este fun ATUNCI CAND MERGE. Ca il vor face mai bun cu timpul, tot ce este posibil, daca se tin de el. Pe de alta parte, ar putea sa fie un esec total si din punctul asta de vedere, doar timpul ne va spune. Degeaba il rezolvi tu dupa 6 luni sau 1-2 ani, daca oamenii inca au gustul amar de la teapa full price luata. Cam cum simt cei care au luat No Man's Sky. Da, acum este un joc total diferit fata de cel lansat atunci, doar ca increderea a fost pierduta si majoritatea jucatorilor si-au intors privirea in alta parte si au trecut jocul pe caiet la "pierderi".