Quote Originally Posted by cipvas View Post
Da, eu. E l-am desfacut mai mult sa-l curat de praf, dar am zis ca hai sa-i schimb si pasta. Am pus Arctic MX-4, si, la inceput, adica acum vre-o 3-4 luni, era destul de silentios, dar acum e motor de avion, si nu inteleg de ce. Vreau sa-l desfac din nou sa vad ce s-a intamplat acolo. Culmea este ca la unele jocuri precum BO4, Apex sufla foarte tare atunci cand e in meniu si nu asa tare cand e in joc. Cam in aceeasi perioada, adica cam acum 3-4 luni in urma, am desfacut si Pro-ul unui prieten ca sa-l curat de praf, dar la el am refolosit pasta originala care era pe procesor(nu aveam in momentul ala alta la indemana), si cand zic ca am refolosit-o spun ca am strans-o mai pe mijlocul procesorului. Culmea e ca prietenului meu nu i se aude mai deloc consola nici in momentul asta, adica e foarte silentioasa, iar a mea sufla de parca vrea sa decoleze. Mentionez ca in general ma joc doar duminica si ca nu sunt chiar afon in ale electronicii.
Zilele trecute am desfacut din nou consola. Nu am gasit foarte mult praf, dar am curatat pasta de la procesor si ventilatorul. Peste procesor am pus MX4, ca alta nu aveam, de data asta am pus-o sub forma de linie. Data trecuta, adica acum cateva luni am pus-o pe toata suprafata procesorului. Rezultatul este ca cel de acum cateva luni, adica e foarte silentioasa. Nu inteleg, pasta asta isi pierde din proprietati odata cu trecerea timpului???