RESPECT pt cei care apreciaza aceste jocuri. Cel mai mare regret al meu in calitate de gamer este acela ca eram prea mic ( 6 ani in '95 ) deci lipsa de skill pt a termina aceste jocuri superbe. De ex la Batman NES ( jocul meu preferat pe NES cu cel mai tare soundtrack posibil - cand aud melodia din prima plansa ma iau fiorii ; probabil cel mai bun joc batman ) nu puteam sa trec de plansa a 2 a. Si multe alte jocuri superbe din salile de arcade la care nu aveam talentul si skill-ul necesar de a le duce la capat plus ca eram prea mic sa am destui bani de buzunar pt a juca mai multe credite ... tin minte ca ma duceam cu cateva fise de 100 de lei , bagam o fisa la un aparat , intr-un minut FINISHED . Fan MK de la 6 ani , ma uitam la cei mari cum joaca MK 1 mi se umplea inima de fericire cand vedeam cum cade cate unu in spikes si tone de sange sareau ... memories !!! De 2 ani am descoperit emulatoarele de arcade nes snes si alte console...trebuie sa recuperez

Voi posta si eu jocurile care si acum imi umplu inima de de fericire cand le joc

Inbtrebare : pot pune si jocuri arcade sau e obligatoriu doar NES , SNES si alte console ?